گسل های مشترک و علل شلنگ های فشار بالا

- Dec 12, 2018 -

گسل های مشترک و علل شلنگ های فشار بالا

1 شکست لایه بیرونی

(1) در خارج از شلنگ ظاهر می شود

دلیل اصلی ترک در ظاهر شلنگ این است که شلنگ در محیط سرد خم می شود.

(2) حباب در سطح بیرونی شلنگ

دلیل غوطه ور شدن در سطح بیرونی شلنگ این است که کیفیت شلنگ نامنظم یا نامناسب در طول کار استفاده می شود.

(3) شلنگ شکسته نشده است، اما بسیاری از نفوذ روغن

شیلنگ مقدار زیادی روغن را بیرون کشید اما هیچ شکلی یافت نشد. دلیل آن این بود که وقتی شیلنگ از طریق جریان مایع فشار بالا عبور می کرد، لاستیک داخلی شسته شد و خراشیده شد تا یک ناحیه بزرگ از لایه سیم فولاد بیرون بیاید و موجب نشت زیاد نفت می شود.

(4) لایه لاستیک بیرونی شلنگ به طور جدی تضعیف شده است، و سطح کمی ترک خورده است. این عملکرد پیری طبیعی شلنگ است. با توجه به زوال پیری، لایه بیرونی به طور مداوم اکسید شده است تا سطح را با یک لایه ازن پوشش دهد که با گذشت زمان ضخیم تر می شود. شلنگ هنگامی که استفاده می شود کمی خم می شود، و میکرو شکسته تولید می شود. در این حالت، شیلنگ باید جایگزین شود.

2 شکست لامپ لاستیکی داخلی

(1) لایه داخلی لاستیک شلنگ سخت و ترک خورده است: دلیل اصلی این است که لاستیک قابل انعطاف و قابل انعطاف است به علت اضافه کردن پلاستیک. با این حال، اگر شلنگ بیش از حد گرم شود، پلاستیسایزر سرریز خواهد شد.

(2) لایه یونی لاستیک شلنگ به طور جدی تضعیف شده و به وضوح متورم شده است: لایه ی لاستیک داخلی شیلنگ به طور جدی بدتر شده است. دلیل تورم آشکار این است که مواد لاستیکی داخلی شل با روغن مورد استفاده در سیستم هیدرولیک ناسازگار است و شیلنگ شیمیایی بدتر شده است. .

3 شکست عملکرد در لایه تقویت کننده

(1) شلنگ شکسته شده است، و شیلنگ زنگ زده از سیم فولادی بافته در نزدیکی شکستن شکسته است. لایه بیرونی لاستیکی خیس شده و سیم پیچ خورده در نزدیکی کرک زنگ زده شده است. این عمدتا به دلیل این واقعیت است که لایه در معرض رطوبت و مواد خورنده قرار می گیرد، که موجب تضعیف قدرت شیلنگ شده و باعث ایجاد ترک خوردگی در فشار بالا می شود.

(2) لایه تقویت کننده شل زنگ نزده است، اما لایه تقویت کننده نامنظم شکسته است.

شلنگ شکسته شد و لایه بیرونی از پوست جدا نشد، اما لایه تقویت کننده زنگ زده بود، اما لایه شکسته در جهت طولی نا منظم ظاهر شد. دلیل اصلی این بود که شیلنگ تحت تأثیر فرکانس بالا بود.

4 گسل ها در این پارگی ظاهر می شوند

(1) یک یا چند شلنگ شکسته شده اند، شکاف ها شسته و رفته و قطعات دیگر به خوبی نگهداری می شود.

دلیل اصلی این پدیده این است که فشار سیستم بیش از حد زیاد است، که بیش از مقاومت فشار شیلنگ است.

(2) پیچ خوردن در هنگام شکستن شلنگ

این پدیده اتفاق می افتد به این دلیل که در طول نصب یا استفاده از شلنگ بیش از حد پیچ خورده است.

به طور خلاصه، از طریق تجزیه و تحلیل فوق، در هنگام استفاده از شلنگ های هیدرولیک در آینده ذکر شده است:

1 شیلنگ باید از منبع حرارت جلوگیری کند و از عملکرد اگزوز موتور جلوگیری کند. در صورت لزوم، برای جلوگیری از آسیب رساندن شلنگ به وسیله گرما، می توان یک دستگاه مانند یک پوشش یا یک صفحه محافظ استفاده کرد.

2 جایی که شلنگ باید عبور کند یا جایی که ممکن است در برابر سطح مکانیکی قرار گیرد، از یک وسیله محافظ مانند گیره شلنگ یا بهار برای جلوگیری از آسیب به لایه بیرونی شل استفاده کنید.

3 هنگامی که شلنگ باید خم شود، شعاع خمش نباید خیلی کوچک باشد و باید بیش از 9 برابر قطر بیرونی باشد. شلنگ و مفصل باید دارای بخش راست است که بیش از دو برابر قطر بیرونی لوله باشد.

4 هنگام نصب شلنگ، از سفت کردن اجتناب کنید. حتی اگر حرکات نسبی در هر دو انتهای شلنگ وجود نداشته باشد، شلنگ شانه را حفظ کنید. شلنگ کششی تحت فشار و قدرت کاهش می یابد.

5 در هنگام نصب شلنگ را نچرخانید. پیچش کمی از شلنگ ممکن است قدرت را کاهش دهد و مفصل را از بین ببرد. اتصالات باید بر روی شلنگ به جای سفت کردن شلنگ به اتصالات سخت شود.

6 اگر شلنگ بر روی یک جزء حیاتی قرار گیرد، توصیه می شود که آن را به صورت دوره ای بررسی یا جایگزین کنید.


  • لوله مردانه به زن 37 ° Jic Swivel
  • مرد به مرد جیک 45 درجه آرنج بالکن
  • مرد صلیب جیک
  • 45 درجه Jic Swivel آرنج
  • چرخش 90 درجه قابل تنظیم استودیو آرنج
  • زن راست صلیب به مرد جیک

محصولات مرتبط